فروشندگان

مراحل ثبت و بارگذاری محصول در فروشگاه اینترنتی زومکو

راهنمای تصویری و قدم به قدم بارگذاری و ثبت محصولات در فروشگاه اینترنتی زومکو

با سلام و احترام خدمت همکاران گرامی:

در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم که چطور محصول خود را به صورت صحیح وارد سایت کنید تا بازدید محصولات شما افزایش یابد.

فروشنده بایستی محصولات خود را در فروشگاهی که قبلا ثبت کرده است وارد کند تا بتواند آن ها را از طریق سایت زومکو به فروش رساند.

اگر هنوز ثبت نام نکرده اید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

ثبت نام فروشندگان

راهنمای ثبت نام فروشندگان

 

راهنمای ویدیویی ثبت محصول ساده در سایت

راهنمای ویدیویی ثبت محصول متغیر در سایت


مناسب برای محصولاتی که متغیر(سایز،رنگ،طرح و...) خاصی دارند

مراحل ثبت و بارگذاری محصول در فروشگاه اینترنتی زومکو

محصول ساده

قدم اول :

بعد از ثبت فروشگاه و ورود به حساب کاربری خود  این صفحه را مشاهده می نمایید سپس در سمت راست صفحه  قسمت پیشخوان، مدیر فروشگاه یا در نوار بالای سایت، پنل فروشندگان را انتخاب کنید.

قدم دوم:

با انتخاب پنل فروشندگان  در مرحله قبل این صفحه باز می شود و در این مرحله نشانگر موس را بر روی آیکن محصولات قرار دهید آن گاه گزینه افزودن جدید را مشاهده می کنید بر روی آن کلیک کنید.

همچنین میتوانید با وارد شدن به محصولات روی افزودن محصول جدید کلیک کنید.

 قدم سوم:

بعد از کلیک بر روی آیکن افزودن جدید، این صفحه باز می شود

با کلیک بر روی کادر اول کشویی باز می شود شامل محصول ساده، محصول متغیر و … در صورتی که محصول شما همکار گرامی، یک شکل و یک سایز و یک رنگ می باشد محصول ساده و در غیر این صورت محصول متغیر را انتخاب می نمایید.

بر فرض مثال فروشگاهی که محصولات سیستم های حفاظتی را دارا می باشد برای ثبت دوربین های نظارتی خود گزینه محصول ساده را انتخاب میکند.

درقسمت عنوان محصول هم مشخص هست که باید نام محصول مورد نظر را ثبت کرد.

قسمت بعدی ثبت قیمت محصول می باشد که در صورت تخفیف قسمت قیمت فروش را با تخفیف مورد نظر ثبت می نمایید.

در سمت چپ هم تصویر محصول مورد نظر را با کلیک بر روی آیکن تصویر اضافه می نمایید به این صورت که بعد از کلیک بر روی آیکن تصویر، صفحه ای باز می شود که در سر برگ بارگذاری پرونده ها میتوان با کلیک روی گزینش پرونده ها عکس محصول را اضافه نمود ودر پایان گزینه ی گزینش را انتخاب کرده و تصویر محصول مشاهده می شود.

در صورت افزودن تصویرهای بیشتر از محصول مورد نظر علامت + را در زیر آیکن تصویر کلیک کرده.

قدم چهارم:

در کادر مربوط به توضیح کوتاه ویژگی های محصول و در کادر توضیح کوتاه برخی توضیحاتی دیگر را اضافه کرده و در کادر دسته بندی ها نوع دسته بندی که محصول مورد نظر در آن دسته قرار میگیرد را انتخاب کرده و در قسمت برچسب ها کلمات کلیدی را تایپ میکنید که با کلیک هر کاربر روی آن کلمه آن محصول مورد نظر سرچ شود.

توجه : قابل ذکر هست که فاصله بین برچسب ها باید به صورت کامای انگلیسی تایپ شود

قدم پنجم:

در قسمت پایین صفحه در کادر مشکی رنگ سربرگ فهرست موجودی را انتخاب کرده، این قسمت مدیریت مربوط به موجودی محصول را در بر می گیرد.

اگر فروشنده ای تمایل دارد که محصولاتش را کد گذاری کند در قسمت شناسه، این کار را می تواند انجام دهد این گزینه دلخواه فروشنده می باشد.

گزینه ی بعد از شناسه گزینه مدیریت موجودی می باشد که بهتر است فروشنده های محترم این گزینه را تیک بزنند تا مدیریت موجودی انبار به صورت خودکار انجام شود در غیر این صورت خود فروشنده باید به صورت دستی  موجودی را وارد و چک کند و مسئولیت موجودی محصولاتش با خود شخص می باشد.

در صورت تیک زدن مدیریت موجودی کادری باز میشود که میتوانید مقدار موجودی را وارد نمایید.

گزینه ی بعدی مجاز کردن سفارش مازاد می باشد که به مشتری اجازه می دهید که از یک عدد تا مقدار موجودی انبار  و یا حتی بیشتر سفارش دهد یا نه .

گزینه ی بعدی فروش به صورت فردی می باشد بدین معنی هست که فقط یک عدد میتواند مشتری سفارش دهد

قدم ششم:

اگر سر برگ حمل و نقل را انتخاب کنید چهار گزینه را مشاهده می کنید سه گزینه ی ابعاد، وزن و کلاس حمل و نقل به دلخواه فروشنده ها می باشد که بهتر است بر اساس وزن تعریف شود.

گزینه چهارم زمان پردازش می باشد که مدت زمان ارسال محصول را مشخص می کنید.

محصول متغیر:

در صورتی که محصول متغیر باشد در کادر مورد نظر محصول متغیر را انتخاب کرده به عنوان مثال

قسمت های فهرست موجودی و حمل نقل نیز مانند توضیحات مربوط به محصول ساده می باشد.

 سربرگی که برای محصول متغیر بسیار مهم می باشد سر برگ ویژگی ها است.

با انتخاب این سر برگ به سه گزینه برند و رنگ و سایز روبرو می شوید طبق محصول مورد نظر برند و رنگ و سایز ها را وارد می نمایید.

سپس میتوانید یکی از سه گزینه پیش نمایش ، پیش نویس و ارسال را انتخاب کنید .

گزینه پیش نمایش ویژگی های وارد شده را بصورت موقت نشان میدهد.

گزینه ی پیش نویس تغیرات را نگه می دارد ولی در سایت نمایش نمی دهد در صورت مطمئن بودن از ویژگی ها گزینه ارسال را انتخاب کنید که در این صورت در سایت قابل مشاهده می باشد.

 مرحله بعدی، سربرگ متغیر هاست. در قسمت مقادیر پیش فرض دارای سه گزینه ی  برند  و سایز و رنگ می باشد که به دلخواه فروشنده هم میتوان مقادیر را وارد کرد هم نه، اگر وارد نشود به صورت پیش فرض در سایت نمایش می دهد هر کدوم که با کلیک بر روی هر کدام کشو باز می شود و تمامی سایز ها یا رنگ ها مورد انتخاب قرار می گیرد.

در بخش تنظیمات گروهی متغیرها : با کلیک بر روی کشویی این گزینه، تغییراتی که مد نظر  می باشد را میتوان برای تمام محصولات اعمال کرد

در بخش بعدی تمام محصولات را با سایز و رنگ و برند و قیمت و موجودی وارد کرده و سپس گزینه ارسال را انتخاب کنید .

با تشکر از وقتی که گذاشتید، امیدوارم همکاری خوبی با هم داشته باشیم.

به امید موفقیت روز افزون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *